Bielan: Gdyby Duda zamknął się w czterech ścianach i dumał jaka będzie jego prezydentura, moglibyśmy go krytykować

– Andrzej Duda działa dokładnie w taki sam sposób jak przed wyborami i mam nadzieję, że wyborcy to docenią – mówił Adam Bielan z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. W rozmowie z Piotrem Goćkiem, gość Telewizji Republika komentował przygotowania do zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz działania oczekującego na zaprzysiężenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

Znając Andrzeja Dudę, myślę, że on ma dużo energii i że to zwycięstwo i ten wynik dają mu dużo energii – mówił polityk, komentując aktywność prezydenta elekta w ciągu ostatnich tygodni.

– Gdyby Duda zamknął się w czterech ścianach  i dumał jaka będzie jego prezydentura to moglibyśmy go krytykować (…)  Andrzej Duda działa dokładnie w taki sam sposób jak przed wyborami i mam nadzieję, że wyborcy to docenią – tłumaczył.

Dzisiaj odbędą się pierwsze oficjalne spotkania prezydenta elekta z zagranicznymi gośćmi. Andrzej Duda spotka się z premierem Kanady Stephenem Harperem i emirem Dubaju szejkiem Mohammedem bin Raszidem al-Maktumem.

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu

Komentując dzisiejsze doniesienia prasowe dotyczące decyzji personalnych po jesiennych wyborach, Bielan podkreślił, że „chciałby aby Gazeta Wyborcza miała rację, i żeby jego ugrupowanie zdobyło większość”. W dzisiejszym wydaniu Wyborczej, dziennikarze spekulują nad ewentualnym losem Jarosława Kaczyńskiego, w sytuacji gdyby premierem została wiceprezes PiS Beata Szydło. W artykule pada sugestia, że prezes PiS mógłby wtedy zostać marszałkiem Sejmu.

– Mamy niezłe sondaże, że ale do wyborów mamy jeszcze trochę czasu (…) przed nami wciąż ciężka praca – mówił Bielan, tłumacząc,  że nie chce on „dzielić skóry na niedźwiedziu”.

źródło: telewizjarepublika.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *