Bielan: Jarosław Gowin to polityk nastawiony na realizowanie celów.

„Polska Razem Jarosława Gowina powstała w grudniu, więc jesteśmy dość młodym ugrupowaniem, ale mamy sprawne struktury, Jarosław Gowin dużo jeździ po Polsce, nie mamy problemu ze zbieraniem podpisów czego nie można powiedzieć o innych partiach pozaparlamentarnych. Jestem pewien, że w tych wyborach przekroczymy próg.” – mówił dzisiaj w Kwadransie Politycznym Adam Bielan, który będzie kandydował do europarlamentu z drugiego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

„Jarosława Gowina znam od lat, to jest najlepszy polityk który może stworzyć ugrupowanie, które przyciąga polityków z różnych prawicowych partii, ponieważ jest nastawiony na osiąganie celów, a nie interesują go konflikty personalne. Myślę, że większość Polaków męczą te rytualne kłótnie w najważniejszych partiach, z których nic nie wynika.” – powiedział Bielan

„Jesteśmy partią, której nie stać na wielką kampanię, ale są też tańsze metody informowania wyborców, np. w Internecie. Jesteśmy też bardzo aktywni w bezpośrednich spotkaniach z wyborcami.” – mówił euro poseł.

Adam Bielan zauważył również, że niestety wciąż bardzo wielu Polaków nie wie, że mogą wybierać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. – „Ponad 70% prawa obowiązującego w Polsce ma swoje korzenie w Brukseli i to prawo reguluje bardzo wiele dziedzin z naszego codziennego życia, np. parlament europejski zlikwidował ostatnio dodatkowe opłaty roamingowe.”

„Mam nadzieję, że Polacy wybiorą osoby, które znają Parlament Europejski, znają języki, mają kontakty.” – mówił euro poseł. „Ja jestem w Parlamencie Europejskim już 10 lat, byłem jego wiceprzewodniczącym – mam niezbędne doświadczenie. Wystawianie celebrytów na listach do Europarlamentu jest nierozsądne. Jest to też niepoważne traktowanie wyborców, ale myślę, że Polacy nie dadzą się w taki sposób oszukać – przecież takie osoby nie mają żadnego doświadczenia ani niezbędnej wiedzy. Ja w Parlamencie zajmowałem się także zamówieniami publicznymi – dzięki naszej pracy nie tylko cena jest kryterium, ale stosunek jakości do ceny. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, jakie się zdarzały np. przy budowie autostrady przez przedsiębiorstwo z Chin, które nie miało, jak się później miało okazać, odpowiednich kompetencji. W tej dyrektywie chodziło też o to aby polskie firmy miały większe szansy w przetargach przy budowie dróg np. w Portugalii.  Nasze firmy pod względem jakości i ceny są bardzo konkurencyjne.” – powiedział Biean.

Adam Bielan wg statystyk jest jednym z najaktywniejszych polskich posłów. „Już 10 lat temu zgłosiłem pomysł powstania koła polskiego – kwestii, w których powinniśmy działać razem, np. jeśli chodzi o wydobycie gazu łupkowego czy relacje z Rosją lub Ukrainą. Bardzo wiele absurdów prawa europejskiego wynika z silnych działań lobbystów – uznanie marchewki za owoc wynika z dotowania dżemów owocowych, a Portugalia produkuje też dżemy marchewkowe. Dlatego na wniosek Portugalii uznano marchewkę za owoc. My musimy dbać o naszych producentów, np. o producentów wędzonych kiełbas.”

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat europosła Adama Bielana z Polski Razem Jarosława Gowina może dowiedzić stronę internetową www.bielan.pl lub znaleźć go na twitterze lub facebooku.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *