Bielan: Platforma jest partią obywatelską tylko z nazwy. Obawiam się, że w Senacie odrzucą ten wniosek

Wśród konstytucjonalistów pojawiła się jednak opinia, że prezydent mógłby podjąć decyzję bez porozumienia z Senatem. Pytanie, czy Andrzej Duda ryzykowałby popełnieniem deliktu już na początku swojej kadencji.

Nie wiem, jaką decyzję podejmie pan prezydent. Na pewno będzie konsultował się ze swoimi służbami prawnymi. Andrzej Duda jest w bardzo trudnej sytuacji, a znalazł się w niej przez swojego poprzednika, który liczył, że zarządzenie referendum pomoże mu wygrać wybory. Bronisław Komorowski nie zastanawiał się nad konsekwencjami. Przypominam również, że zgodzili się na to senatorowie PO i PSL-u, dlatego obecna postawa Polskiego Stronnictwa Ludowego jest kabaretowa. Ludowcy głosowali za tym referendum, wspierali prezydenta, który to referendum zarządził, a teraz oczekują od prezydenta Andrzeja Dudy, że będzie to referendum odwoływał.

A może to puszczanie oka do Zjednoczonej Prawicy? Janusz Piechociński otwarcie deklarował, że chętnie znalazłby się w koalicji z PiS-em.

Myślę, że postawa PSL nie wiąże się tylko i wyłącznie ze względami programowymi – to ich walka o życie. Jeśli zostaną wprowadzone JOW-y, to PSL nie zdobędzie żadnego mandatu, zresztą nie tylko w Sejmie, ale również utraci władzę we wszystkich sejmikach, w których rządzi. Jeśli chodzi o kwestię finansowania partii politycznych, to również warto pamiętać, że PSL jest partią zadłużoną po uszy i spłaca długi do Skarbu Państwa, które wynikają ze złamania prawa. Myślę, że ludowcy mają w tej sprawie dużo bardziej radykalne poglądy niż prawica.

źródło: wpolityce.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *