„Bierność rządu – oszukani „frankowicze” w samotnej walce z bankami”

05 marca (czwartek) o godz. 10:30 w Kielcach, odbyła się konferencja sieciowa PRJG „Bierność rządu – oszukani „frankowicze” w samotnej walce z bankami”.

Gospodarzem konferencji był Prezes Zarządu Regionalnego PRJG w Województwie Świętokrzyskim, Michał Cieślak.

„Wszyscy kredytobiorcy znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji ci którzy wzięli kredyty w walutach obcych jak złotówkach. Rolnicy, górnicy, frankowicze to kolejne przykłady bezradności państwa, rząd kolejny raz nie zdał egzaminu, dlatego Polska Razem Jarosława Gowina w dniu dzisiejszym składa projekt ustawy zmiany ustawy Prawo Bankowe oraz ustawy o Kredycie Bankowym. Projektu ustawy reguluje trzy istotne kwestie – ogranicza możliwość obciążenia kredytobiorcy różnicą kursu waluty przekraczającej trzydziestoprocentowy wzrost kursu, uniemożliwia zerwanie kredytu z kredytobiorcą i wypowiedzenie kredytu oraz spłaty zobowiązania w przypadku gdy kredyt został zawarty na okres 20 – 30 lat ustawa wprowadza zakaz nieuczciwych praktyk bankowych. Krajowy rynek finansowy jest w zapaści Amber Gold obnażył niemoc państwa w podejmowaniu odpowiednich decyzji które powinny chronić obywatela i polskiego podatnika przed działaniami instytucji bankowych na pograniczu prawa.

Wielu specjalistów z dziedziny finansowej np. prof . Modzelewski uważają umowy tzw frankowe za działania banków w celu osiągnięcia tylko największego zysku bez żadnej odpowiedzialności z zakresu ponoszenia ryzyka. Wszystko zostało przerzucone na konsumenta czyli kredytobiorcę .

Pragnę zaznaczyć ze 100% tych kredytów polscy podatnicy brali na zakup domów a przedsiębiorcy na zakup środków trwałych do swoich firm . Polacy nie przejedli tych kredytów na Seszelach i wycieczkach zagranicznych tylko inwestowali pożyczone w bankach pieniądze w polska gospodarkę.”

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *