Emilewicz: W Nowej Hucie był już Lenin, teraz czas na Lema

Jadwiga Emilewicz, kandydatka Polski Razem Jarosława Gowina do Europarlamentu, zaprezentowała dziś w Nowej Hucie swoją sztandarową inicjatywę – projekt budowy w Krakowie Centrum Badań nad Przyszłością im. Stanisława Lema. 

„Kraków potrzebuje wyzwań i inwestycji,  takich, które pozwolą nam na rozwój i przełożą się na dodatkowe miejsca pracy, a nie na dodatkowe pozycje wymagające utrzymania z miejskiego budżetu – powiedziała Jadwiga Emilewicz – Dlatego właśnie zamiast organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ostatnią dużą falę unijnych środków, powinniśmy zainwestować w przyszłość”.  CBNP ma skupiać młodych i ambitnych naukowców dając im możliwość rozwoju poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w procesie edukacji.  Ma być miejscem poznania nauki poprzez zabawę. Miejscem tak potrzebnym, aby nauką zainteresować nazych najmłodszych. Tu nauka będzie przeplatać się z marzeniami, to tu narodzą się pomysły na miarę polskiej Noki, czy polskiego Samsunga. Realizacja takiej inwestycji w ramach projektu „ Nowa Huta Przyszłości” pozwoli połączyć naukowy potencjał Krakowa z możliwościami industrialnymi jakie daje Nowa Huta.

„Kiedy zaczynaliśmy pracę nad dużymi projektami muzealno-edukacyjnymi takimi jak Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki „Kopernik”, mówiono nam, że nie ma miejsca na dwie tak duże inwestycję, że nie mają one sensu. Dziś widzimy jak obie świetnie się rozwijają i w przeciwieństwie do torów bobslejowych potrafią generować zyski, zarówno finansowe jak i intelektualne – powiedział europoseł PRJG Paweł Kowal – Trzeba tylko postawić na nowych energicznych ludzi z pomysłami. Dlatego zachęcam Państwa do popierani Polski Razem Jarosława Gowina, a zwłaszcza Jadwigi Emilewicz w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego”.

Czas aby z Nowej Huty zrobić dźwignie dla rozwoju naszego miasta, a nie traktować jej jak uciążliwy balast. Dlatego symbolicznie w miejsce Lenina, zaprośmy Lema. Postawmy na rozwój, edukację i przedsiębiorczość. Do tego jednak potrzeba długofalowego myślenia o rozwoju tej części miasta.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *