Gowin, Bielan, Puchała, Emilewicz – oto kandydaci PRJG w wyborach europejskich

Jarosław Gowin, Adam Bielan, Jan Puchała oraz Jadwiga Emilewicz – to pierwsza czwórka, na liście PRJG do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Jak zaznaczył prezes Polski Razem Jarosława Gowina ważniejsze od podania nazwisk na listach wyborczych było przedstawienie w sobotę programu wyborczego. To wizja Polski i Europy proponowana przez PRJG, a nie nazwiska poszczególnych kandydatów, ma przekonać Polaków do głosowania na Polskę Razem Jarosława Gowina.

Zamierzamy twardo reprezentować interes Polski. Nie chcemy prowadzić negocjacji na klęczkach, jak robi to obecny rząd, ani odwracać plecami do UE, jak robi to lider największej partii opozycyjnej. Nasze hasło jest wyraziste: chcemy wielkiej Polski w małej Unii. UE musi być odchudzona, potrzebujemy mniejszych wydatków, mniejszej biurokracji. Z drugiej strony chcemy większej wolności, uczciwej konkurencji, równych szans i szacunku dla tożsamości poszczególnych narodów – mówił dziś w Krakowie Jarosław Gowin.

Za realizację programu mają być odpowiedzialni kandydaci PRJG zaprezentowani na dzisiejszej konferencji prasowej. Adam Bielan reprezentuje Polskę na arenie europejskiej już 10 lat. Jan Puchała to jeden z najbardziej cenionych samorządowców w kraju. W 2012 roku został wybrany Człowiekiem Samorządu w rankingu publikowanych przez Centrum im. Adama Smitha. Jadwiga Emilewicz to była dyrektor muzeum PRLu, w latach 1998-2002 była radcą Prezesa Rady Ministrów, zaangażowana w Polskę Razem Jarosława Gowina od samego początku.

Jarosław Gowin podkreślił z całą stanowczością, iż Polska i Unia potrzebują mniejszych wydatków, mniejszej biurokracji.

Dla mnie to powrót do Małopolski, z której z sukcesem dostałem się do Sejmu w 2001 roku oraz do PE w 2004 roku – powiedział Adam Bielan.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *