Gowin: Dymisja Kalemby to dowód, że rząd sobie nie radzi

„Dymisja Ministra Kalemby to jaskrawy przykład, że rząd sobie nie radzi. Nie potrafi wesprzeć swoich obywateli, rolników którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji” – mówił na konferencji prezes Polski Razem Jarosław Gowin. PRJG proponuje, żeby dokonać skupu wieprzowiny i przekazać ją w ramach funduszu pomocowego na Ukrainę.

„Rezygnacja Kalemby potęguje problem producentów, bo przez najbliższe dwa tygodnie ws. sytuacji na rynku mięsa nic się nie wydarzy. Trzeba wyraźnie powiedzieć polskie mięso jest zdrowe. My mamy gotowy plan. Za pieniądze z Unii Europejskiej rząd powinien wykupić mięso. Wieprzowina powinna zostać przetworzona na konserwy  i wysłana  na Ukrainę, w ramach funduszu pomocowego” – mówił Gowin.

„Działacze PRJG są zaangażowani w organizację rolniczych protestów. Wczoraj powołali Komitet Protestacyjny Rolników pod przewodnictwem Pawła Augustyna” – poinformował Gowin

Jak dramatyczna jest sytuacja pokazuje przykład Łosic, bastionu PSL, gdzie wczoraj rolnicy blokowali drogę nr 19 . „To odpowiedź na brak pomocy z strony rządu ws. sytuacji na rynku trzody chlewnej” – powiedział na konferencji Marek Zagórski, szef sztabu Polski Razem Jarosława Gowina..

Polska Razem Jarosława Gowina jest gotowa na dialog z przedstawicielami rządu. „Chcemy spotkać się i przedstawić swoje rozwiązania” – podkreślił Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *