Gowin: Mamy do czynienia z agresją imperium rosyjskiego na Ukrainę

– Rada Najwyższa Ukrainy wreszcie nazwie rzecz po imieniu. Mamy do czynienia z agresja imperium rosyjskiego. Paweł Kowal słusznie nazwał to, co się dzieje wokół Ukrainy  „cicha Jałtą”. Do tej pory wolny świat nie zdaje egzaminu w tej sprawie. W Unii Europejskiej brakuje stanowczości, bo zbyt potężne są interesy gospodarcze np. Niemiec z Rosją – mówił Jarosław Gowin w programie „Polityczne Graffiti” w Polsat News. Dodał, że Rosjanie poddają się nacjonalistycznej histerii rozpętanej przez władze i że należy zadecydować o sprzedaży broni Ukrainie. – Powinna zapaść decyzja o sprzedaży broni Ukrainie. Nie powinniśmy jednak wychodzić przed szereg, jesteśmy członkami NATO. Sprzedaż broni powinna być uzgodniona z członkami NATO lub z USA. Nie może być tak, ze będziemy jedynymi, którzy sprzedają broń Ukrainie.

Jarosław Gowin podkreślił, że Putin nie powinien uczestniczyć w rocznicy wyzwolenia Auschwitz. – Popieram decyzję, żeby nie kierować zaproszenia na obchody wyzwolenia obozu do W. Putina. Powinien być gościem nieproszonym na spotkaniach przedstawicieli demokratycznego świata.

Gowin pytany o frank szwajcarski stwierdził, że państwo nie może być bezczynne. – Państwo nie może być bierne, trzeba podjąć kroki ustawowe. Rząd może dodatkowo podjąć także szereg działań pozaustawowych – np. mógłby zapowiedzieć dużą akcję informacyjną, które banki wychodzą na pomoc osobom zadłużonym, a jakie zarabiają na dramacie wielu rodzin.

Dodał, że w tej sprawie państwo powinno stanąć po stronie Polaków, a nie międzynarodowego kapitału

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *