Gowin w Brukseli: najbliżej nam do Europejskich Konserwatystów

Polska Razem Jarosława Gowina powoli przygotowuje się do kampanii przed europejskimi wyborami. Prezes Jarosław Gowin odwiedził dziś Brukselę, gdzie spotkał się  szefem frakcji ECR w Parlamencie Europejskim – Brytyjczykiem Martinem Callananem.

PRJG i europejscy konserwatyści podobnie postrzegają Unię Europejską – Łączy nas przekonanie, że Unia Europejska sprawdza się najlepiej w sferze gospodarki tam, gdzie gwarantuje wolność, wolność przepływu osób, towarów, kapitału. A równocześnie uważamy, że w sprawach kulturowych, moralnych, takich obszarach jak polityka rodzinna, każde z państw członkowskich powinno zachować stuprocentową autonomię – powiedział dziś w Brukseli Jarosław Gowin.

kompresja-callanan

 Gowin przyznał jednocześnie, że między brytyjskimi konserwatystami a posłami PRJG są pewne różnice. Podczas spotkania z Callananem szef partii odniósł się do ostatnich wypowiedzi premiera Davida Camerona na temat imigracji.

Ja bym sobie życzył, żeby Donald Tusk tak twardo walczył o interesy Polaków jak David Cameron walczy o interesy Brytyjczyków, ale w tym wszystkim należy zachować pewną miarę i w walce o interes narodowy nie można przekraczać granicy, jaką jest atak na imigrantów, zwłaszcza polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii. Wyrażę swoje stanowisko wobec wypowiedzi premiera Camerona i to stanowisko będzie dalekie od komplementów – dodał Jarosław Gowin.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *