Gowin: Nie pomogę wszystkim

– Wystarczą tysiące… Nie oznacza to, że każdy muzułmanin, który nie jest zasymilowany, to fundamentalista religijny. A tym bardziej, że każdy fundamentalista to zwolennik dżihadu czy terroryzmu. Muzułmanie to 1,5 miliarda ludzi. Zwolennicy dżihadu to zapewne kilkanaście milionów – mówi Jarosław Gowin w rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym.

PAWEŁ RESZKA: Powiedział Pan w Radiu Kraków, że wystarczą setki tysięcy muzułmanów, którzy nie są zasymilowani, żeby roznosić po Europie zarazę terroryzmu. To się zgadza?

JAROSŁAW GOWIN: Wystarczą tysiące… Nie oznacza to, że każdy muzułmanin, który nie jest zasymilowany, to fundamentalista religijny. A tym bardziej, że każdy fundamentalista to zwolennik dżihadu czy terroryzmu. Muzułmanie to 1,5 miliarda ludzi. Zwolennicy dżihadu to zapewne kilkanaście milionów.

W każdym razie Pan sprzeciwia się, by do Polski przyjmować uchodźców, którzy są wyznania muzułmańskiego?

To prawda. Wbrew opinii większości Polaków jestem zdecydowanym zwolennikiem przyjmowania uchodźców. Wymaga tego ogólnoludzka solidarność, już nie mówiąc o chrześcijańskiej tożsamości większości z nas. Przemawiają za tym także nasze doświadczenia…

źródło: tygodnikpowszechny.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *