Gowin: Polska to nie jest kraj dla normalych ludzi, to kraina koterii.

„Bez wątpienia na Ukrainie mamy do czynienia z agresją rosyjską. Oczywiście temu towarzyszy nieudolność kolejnych rządów ukraińskich, a także kompletna bezsilność zachodu – Unii Europejskiej, Stanów zjednoczonych ale również polskiego rządu. Sytuacja jest bardzo dramatyczna i praktycznie wszystkim wymknęła się spod kontroli – najmniej Putinowi.” – mówił dzisiaj w programie Polityka przy kawie, Jarosław Gowin.

„Poprzedni rząd poświęcał zdecydowanie za mało uwagi w ciągu ostatnich lat sprawom Ukrainy – nie udało się podpisać umowy stowarzyszeniowej.” – powiedział lider Polski Razem. – „W sprawie Ukrainy nasz rząd powinien iść krok w krok z Unią i z NATO – nie powinniśmy się ani wychylać ani wycofywać. Cała Unia i Stany Zjednoczone powinny teraz mówić jednym głosem.”

Gowin podkreślił również, że w tym trudnym okresie polska polityka zagraniczna powinna być zgodna – to nie jest czas aby się wzajemnie atakować.

„Polska jest na drugim miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o liczbę sędziów, na drugim, jeśli chodzi o nakłady na sądownictwo, ale jeśli chodzi o czas oczekiwania na wyrok – też na drugim, tylko od końca. Chciałem to zmienić, moja reforma miała przyspieszyć czas orzekania.” – powiedział dzisiaj Jarosław Gowin. „Cofnięcie mojej reformy, to nie jest moja porażka – to porażka rządu i cios dla obywateli. Nie może być tak, że sądy są państwem w państwie – sądy mają służyć obywatelom. Polska to nie jest kraj dla normalnych ludzi – to jest kraj dla różnego rodzaju klik, koterii, korporacji. Prezydent uległ lobby prezesów sądów. Dobro obywateli zeszło na plan dalszy.”

Prezes PRJG zaznaczył, że wprowadził też cały szereg innych reform w wymiarze sprawiedliwości. – „Bardzo dużo zmieniłem jeśli chodzi o prawo gospodarcze, funkcjonowanie sądów gospodarczych. Dzięki moim reformom, wg Banku Światowego Polska stała się jednym z globalnych liderów, jeśli chodzi o poprawę warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Czekamy na wejście w życie, uchwalonej już przez Sejm, mojej zasadniczej reformy dotyczącej zmian kodeksu postępowania karnego.”

Zapytany o to, kiedy zacznie się pokazywać ze swoją rodziną, Jarosław Gowin powiedział, że konsekwentnie będzie chronił prywatność swojej rodziny.

Prezes PRJG powiedział, że odpowiedzialność za wyjazd ponad 3 mln Polaków, ponoszą Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. „Jeśli mamy uratować Polskę to tych dwóch panów powinno się udać na polityczną emeryturę.”

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *