Gowin: Udowodniliśmy, że mamy naprawdę dobrze przemyślany program!

Udowodniliśmy, że naprawdę mamy dobrze przemyślany, choć oczywiście jeszcze niewyszlifowany we wszystkich szczegółach program, jak i to, że jesteśmy otwarci na nowe propozycje i głosy krytyków — powiedział Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, lider Polski Razem w rozmowie z portalem wPolityce.pl

wPolityce.pl: Jak – po tych trzech dniach kongresu – ocenia pan rolę Polski Razem w Zjednoczonej Prawicy? Na ile udaje się państwu przebijać z waszymi postulatami?

Jarosław Gowin: Zaskoczył mnie pan tym pytaniem, bo sobie go nie stawiałem. Właśnie dlatego, że ta współpraca ma naprawdę bezprecedensowo harmonijny charakter. Różnimy się poglądami – mówię o tym otwarcie. Byliśmy przeciwni wprowadzaniu trzeciej stawki podatkowej i w tej sprawie koledzy z Prawa i Sprawiedliwości uznali zasadność naszych argumentów. Z kolei my przyczyniliśmy się do tego sztandarowego postulatu PiS-u, czyli obniżenie wieku emerytalnego, mimo że mam tutaj wątpliwości. Tak powinna wyglądać współpraca w obozie Zjednoczonej Prawicy. Myślę, że inne obozy polityczne przyglądają się tej współpracy z niedowierzaniem i zazdrością.

Ponad 40 paneli, praktycznie wszystkie dziedziny życia poruszone. Nie za dużo tego jak na trzy dni?

Nie, nie za dużo. Proszę porozmawiać z ludźmi, którzy tutaj tak tłumnie przybywają. Nawet panele poświęcone stosunkowo wąskim, specjalistycznym zagadnieniom, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Udowodniliśmy, że naprawdę mamy dobrze przemyślany, choć oczywiście jeszcze niewyszlifowany we wszystkich szczegółach program, jak i to, że jesteśmy otwarci na nowe propozycje i głosy krytyków. Przecież świadomie zaprosiliśmy na tę konwencję ludzi, którzy wielokrotnie w przeszłości i także dzisiaj krytykują nasze propozycje. Nie boimy się takiej otwartej debaty.

Pani prezes Szydło bardzo dużo mówiła w swoim przemówieniu o małych i średnich przedsiębiorstwach. To chyba pana satysfakcjonuje, prawda?

Bardzo się z tego cieszę, bo rzeczywiście małe i średnie przedsiębiorstwa to jest główny adresat programu Polski Razem. Jesteśmy wspólnie z PiS-em z Solidarną Polską, z Prawicą Rzeczpospolitej takim obrazem patriotyzmu gospodarczego. Chcemy wspierać przede wszystkim polskie sklepy, polskie firmy, polskich rolników i pod tym względem jest stuprocentowa zgodność w koalicji.

źródło: wpolityce.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *