Gowin: Ukraińcy zostali pozostawieni sami sobie

– Bezpardonowe ataki na Andrzeja Dudę są objawem strachu w obozie Bronisława Komorowskiego – mówił Jarosław Gowin w programie „Gość Poranka” w TVP Info.

Jarosław Gowin podkreślił, że w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego będzie wspierała Platforma Obywatelska. – Są 3 miesiące do wyborów. W tych wyborach Bronisław Komorowski nie będzie traktowany jako ponadpartyjny polityk. Zapleczem Bronisława Komorowskiego będzie Platforma Obywatelska.

Zdaniem Gowina Ukraina została pozostawiona sama sobie. – Świat Zachodu ustami A. Merkel i F. Hollande’a zgodził się wczoraj de facto na aneksję Ukrainy. Wczoraj w Mińsku milcząco usankcjonowano przejęcie przez Rosję Krymu i oderwanie od Ukrainy Donbasu. Ukraińcy zostali pozostawieni sami sobie. Kiedyś w konstytucji Ukrainy znajdzie się w końcu taki zapis jak w PRL – o dozgonnej przyjaźni z Rosją.

Ponadto Gowin odniósł się do sytuacji w rolnictwie:  – Rząd wykazuje się bezsilnością ws. problemu rolników, choć lider protestów traktuje je instrumentalnie

oraz w górnictwie: – Górnicy wiedzą, że przy takim systemie zarządzania kopalnie są skazane na nierentowność.

Oglądaj program: tvp.ino

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *