Gowin: Uprawianie polityki zawsze traktowałem jako służbę Polakom.

„Donald Tusk jest mistrzem wyczuwania nastrojów społecznych i umie je chytrze wykorzystać” – mówił Jarosław Gowin w rozmowie w wywiadzie dla Polska The Times.

Na pytanie, czy było warto odejść z PO, Jarosław Gowin odpowiedział: „Zdecydowanie tak. Co prawda tak ciężko pracuję, że w ciągu ostatniego półrocza schudłem 10 kilogramów, ale za to moje sumienie jest czyste. A to rzadki komfort w życiu polityka.”

Prezes Polski Razem powiedział, że jest dumny z tego, że był ministrem, i z tego, co osiągnął. „Oczywiście jest trochę przykro, że nie mogę kontynuować wielu moich projektów, ale na szczęście kontynuuje je mój następca Marek Biernacki. Polityk, którego niezwykle wysoko cenię.”

„Uprawianie polityki zawsze oceniałem w kategoriach służby Polakom. I dalej im chcę służyć. Z tą myślą zakładałem projekt, któremu dziś na imię Polska Razem. Oczywiście miałem świadomość, że było już wiele prób zakładania partii. A udała się tylko jedna, Januszowi Palikotowi. Ale on nie tylko dysponował dużymi pieniędzmi, lecz miał także bardzo silne wsparcie medialne, którego jak słusznie sądziłem – będę pozbawiony.” – zauważył Gowin.

Lider PRJG powiedział, że jest przekonany, że wyborcy zasługują na poważne traktowanie. „W polityce zawsze odwoływałem się do racjonalnych argumentów, a nie do emocji. To się u mnie nie zmieni.”

Jarosław Gowin powiedział, że Donald Tusk będzie chciał zastąpić jego i jego środowisko, środowiskiem Romana Giertycha. „ Michał Kamiński to tylko forpoczta. Myślę, że już w 2015 na listach pojawi się Roman Giertych.”

Gowin zaznaczył również, że Adam Bielan jest jednym z jego najbliższych doradców i wszelkie pogłoski, jakoby chciał wrócić do PiS są wyssane z palca.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *