Gowin: W referendum będę głosował trzy razy „tak”

Czy do referendum powinny zostać dopisane kolejne pytania? O to zapytaliśmy w magazynie „Z kraju i ze świata”, lidera Polski Razem Jarosława Gowina.

W radiowej Jedynce Jarosław Gowin przekonywał, że miliony Polaków złożyło podpisy pod pytaniami o: Lasy Państwowe, sześciolatki w szkołach i wiek emerytalny. – Te pytania naprawdę Polaków obchodzą – oceniał.

Jego zdaniem, jeśli nie da się dopisać ich do wrześniowego referendum, to można je połączyć z październikowymi wyborami parlamentarnymi.

Politycy przeciwni PiS przekonują jednak, że nie będzie to dobre rozwiązanie, gdyż będzie forma wpłynięcia na kampanię wyborczą.

– Te obiekcje ze strony polityków PO i SLD i PSL wynikają raczej z tego, że ci politycy nie chcą, by powiodła się inicjatywa nowego prezydenta. Nie widzę tutaj elementów brudnej gry – przekonywał gość magazynu „Z kraju i ze świata”.

Jak Jarosław Gowin będzie głosował podczas zbliżającego się referendum? Czy uważa, że rząd, z powodu suszy, powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej? O tym posłuchaj w dźwięku.

Słuchaj rozmowy: polskieradio.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *