Iglicka-Okólska i Paweł Kowal: Najlepszą unią energetyczną jest Unia Europejska

Podczas konferencji prasowej Paweł Kowal i Krystyna Iglicka-Okólska, warszawscy liderzy Polski Razem Jarosława Gowina, skomentowali ostatnie plany premiera Donalda Tuska w kwestii stworzenia nowej unii energetycznej w Europie. Poseł Kowal podkreślił, że większość proponowanych rozwiązań została już zawarta w istniejącym traktacie o Europejskiej Wspólnocie Energetycznej oraz trzecim pakiecie energetycznym. 

„Najlepszą unią energetyczną jest Unia Europejska, która już teraz daje wszelkie możliwości działania” – powiedział eurodeputowany.

Kowal przywitał także odwiedzającego dziś Polskę unijnego komisarza Günthera Oettingera stwierdzając, że zrobił on dla polskiej energetyki więcej dobrego niż polski rząd. Ostrzegł też, że w czasie, gdy Donald Tusk jeździ po Europie rozmawiając o „gołębiu na dachu”, jakim jest unia energetyczna, Gazprom nie traci czasu i niedawno podpisał z Austriakami umowę na budowę gazociągu South Stream.

Europoseł dodał też, że polscy politycy powinni wspólnie działać na rzecz tego, aby następny komisarz UE ds. energetyki był Polakiem. „To jest zadanie dla wszystkich, niezależnie od podziałów partyjnych” – podsumował.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *