Jarosław Gowin u Prezydenta Łomży

W czwartek, 26 marca 2015 r., w łomżyńskim ratuszu gościł Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości i aktualny poseł na Sejm RP, spotkał się z Prezydentem Miasta Łomży – Mariuszem Chrzanowskim oraz jego zastępcami – Agnieszką Muzyk i Andrzejem Garlickim. Razem z nim przybył również Jacek Żalek, samorządowiec i poseł na Sejm RP. Kurtuazyjne spotkanie było okazją do dyskusji, a także wzajemnej wymiany poglądów.

Rozmawiano m.in. o bieżącej sytuacji w kraju. Jarosław Gowin zwrócił uwagę na fakt, iż średniej wielkości miasta, które posiadały dawniej status wojewódzkich, dużo straciły po reformie administracyjnej kraju. – Te miasta nie są dostrzegane, słabiej się rozwijają – mówił. – Trzeba postawić na zrównoważony rozwój Polski, uwzględniając w nim także takie ośrodki, jak Łomża – dodawał.

Prezydent Łomży przedstawił swoje dotychczasowe inicjatywy, jakie podjął od momentu objęcia rządów w ratuszu. Dzielił się z przybyłymi gośćmi spostrzeżeniami na temat przedsiębiorczości – jej rozwoju, podkreślając przy tym, że szczególną opieką należy otoczyć lokalnych przedsiębiorców.

Poruszono także temat szkolnictwa wyższego. Mariusz Chrzanowski opowiadał o Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości – w naukowej klasyfikacji szkół wyższych, posiadającej kategorię B – widząc w niej dużą szansę dla rozwoju akademickiego miasta.

Po wizycie w Urzędzie Miejskim, Jarosław Gowin udał się do PWSIiP, gdzie poprowadził wykład otwarty.

źródło: http: lomza.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *