Jarosław Gowin w Rzeszowie

„W Polakach narasta nadzieja, którą symbolizuje prezydentura Andrzeja Dudy” mówił Jarosław Gowin, prezes Polski Razem i przewodniczący klubu parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy, który był dzisiaj gościem Radia Via.

Jego zdaniem Polacy chcą uczciwszego i sprawiedliwszego państwa.

-Niestety są w Polsce równi i równiejsi. Jest też takie przekonanie wśród obywateli, że klasa polityczna nie dba o zwykłych ludzi – mówił Jarosław Gowin.

Jak przekonywał, zmiana pokoleniowa na stanowisku prezydenta może zwiastować odmianę w tej kwestii i wzrost sprawiedliwości społecznej.  Dzisiaj w Rzeszowie Jarosław Gowin będzie poruszał m.in. problem sytuacji pielęgniarek i położnych. Zdaniem prezesa Polski Razem ta grupa zawodowa ma szczególne powody aby czuć się pokrzywdzoną, zwłaszcza w kwestiach materialnych.

-Dzisiaj to jest jedna z grup najgorzej zarabiających, a jednocześnie coraz więcej pielęgniarek wybiera drogę zawodową za granica. Najważniejsze, to podnieść im wynagrodzenie.

Jarosław Gowin na antenie Radia Via skomentował również nieudane starania Polski o budowę fabryki Jaguara. Jego zdaniem nie jest dobrze, że fabryka nie powstanie w naszym kraju, jednak, jak dodaje, zagraniczne inwestycje nie rozwiążą problemów polskiej gospodarki. Trzeba stawiać przede wszystkim na rozwój polskich firm. Jarosław Gowin wyjaśnił również, że współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy idzie dobrze, jako przykład Gowin podał fakt, że Jarosław Kaczyński dał mu prawo wyboru miejsca na krakowskiej liście wyborczej Zjednoczonej Prawicy. Prezes Polski Razem nie potwierdził jednak doniesień medialnych, że wybrał miejsce ostatnie.

Jarosław Gowin jest w Rzeszowie w ramach swojej kampanijnej akcji „Porozmawiajmy o programie u Ciebie…”.  Spotkał się dzisiaj z Senatorem Kazimierzem Jaworskim, Przewodniczącym Zarządu Regionu Podkarpackiego Stanisławem Kruczkiem, Wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Podkarpackiego Adamem Drozdem, Wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Podkarpackiego Grzegorzem Pastuszko i Skarbnikiem Zarządu Regionu Podkarpackiego Ernestem Lasotą. W planach również wizyta w najnowocześniejszej w Europie fabryce kabli i osprzętu światłowodowego „ELMAT” oraz spotkanie z mieszkańcami Rzeszowa Plac Targowy, przy ul. Targowej.

źródło: radiovia.com

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *