Jarosław Gowin w Sejmie: Rząd okradł Polaków z ich oszczędności w OFE

Jarosław Gowin, prezes Polski Razem, odniósł się do dzisiejszego wystąpienia premiera Donalda Tuska w Sejmie.

Przez 7 lat wysłuchiwałem wielu obietnic premiera, za długo w nie wierzyłem, a to były tylko puste słowa – podsumował wystąpienie premiera Gowin.Teraz w te obietnice wierzę, bo to kupowanie sobie głosów przed wyborami. Rozdawnictwo pieniędzy, a najbardziej znamienne jest to, że słyszymy słowa premiera parę godzin po tym jak oficjalnie rozpoczęła się kampania samorządowa.

Prezes Polski Razem odniósł się do programu zaproponowanego przez Donalda Tuska. Ulgi na dzieci są potrzebne, ale czy należało czekać z ich wprowadzeniem do kampanii wyborczej? Czy nie pora na kompleksową politykę rodzinną? – zapytał z mównicy sejmowej Gowin. Polska Razem Jarosława Gowina poprze propozycje rządu, dotyczące wprowadzenie ulg podatkowych dla rodzin. Natomiast, apeluje o nie ignorowanie katastrofalnej sytuacji ludzi młodych. Ich sytuacja, nie ulegnie zmianie bez wyprowadzenia z zapaści systemu polskiej edukacji. Bez gruntownej reformy szkolnictwa młodzi ludzie nadal będą pozbawieni pracy i wybiorą emigrację.

Tchórzostwo i oszustwo. Rząd okradł emerytów z ich pieniędzy w OFE, a teraz emeryci dostają ochłap z tych pieniędzy. W ostatnim raporcie NIK opublikował, że w 2018 ZUS będzie bankrutem, dzisiejsze obietnice premiera sprawią, że ZUS będzie bankrutem jeszcze szybciej – tak podsumował Gowin propozycje premiera dotyczą zmian w systemie emerytalnym.

Polska Razem oczekuje debaty na temat stanu polskiego sytemu emerytalnego i gospodarki.  W wystąpieniu premiera nie było mowy o przedsiębiorcach i tworzeniu nowych miejsc pracy. Platforma Obywatelska miała być partią wolności gospodarczej, niskich podatków,  to co wysłuchaliśmy  jest sprzeniewierzeniem się tym założeniom i wywieszeniem białej flagi – spuentował swoje wystąpienie Jarosław Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *