Jarosław Gowin w Wielkopolsce

O konieczności opodatkowania zagranicznych hipermarketów oraz o tajemniczych okolicznościach w jakich  z Ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym zniknął kilka tygodni temu przepis ograniczający „rozmieszczanie obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 400 mkw „, kandydatka na Posła z listy PiS  Agnieszka Mirecka-Katulska i Szef Klubu Parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin rozmawiali w czwartek, 24 września, z mieszkańcami Śremu i Wrześni. 

Na konferencji z mediami podkreślono, że  zmiana w Ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym może doprowadzić do niczym niepohamowanego, szybkiego  wzrostu liczby  hipermarketów,  w szczególności w takich miastach jak Śrem, Środa Wlk. czy Września  oraz  utrudniać funkcjonowanie małych i średnich firm rodzinnych zajmujących się handlem i usługami.

Jarosław Gowin  zadeklarował, że  w przypadku przyjęcia ustawy przez obecny Sejm, szybko  złoży wniosek do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o jej  zawetowanie. Agnieszka Mirecka-Katulska podkreśliła, że przyjęcie przez obecny Sejm wspomnianych zmian w Ustawie pozbawia samorządy gminne jakiejkolwiek decyzyjności  w sprawie lokalizacji, wielkości i ilości nowopowstających w przyszłości hipermarketów.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *