Jarosław Gowin w Zakopanem

„Dziękuje za zaproszenie do Zakopanego, zawsze bardzo chętnie tu przyjeżdżam. Jestem tu dziś jako reprezentant obozu zjednoczonej prawicy.”  – tak Jarosław Gowin powitał uczestników spotkania „Żyj po Polsku” zgromadzonych w hotelu Hyrny w Zakopanem.

25 lutego odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Żyj po polsku”. Jarosław Gowin wraz z pełnomocnikiem PRJG w Zakopanem, Janem Gąsienica Walczakiem, przedstawił plany obozu zjednoczonej prawicy na najbliższy czas.

Uczestnicy spotkania usłyszeli, jakie rozwiązania proponuje zjednoczona prawica, aby uzdrowić polską gospodarkę.„Nasza propozycja to podniesienie kwoty wolnej od podatku do 900 zł miesięcznie. Chcemy zlikwidować szkodliwy podatek jakim jest PIT.”  – przekonywał Gowin.

Poseł odniósł się do pytania w jaki sposób nastąpi wyrównanie wpływów do budżetu, jeżeli obniżymy podatki. „Sposobem na załatanie dziury budżetowej jest opodatkowanie firm zagranicznych. Chcemy wprowadzić podatek od obrotu. To da polskiemu budżetowi rocznie 30 mld złotych. Należy zając się,  również, sektorem bankowym, który jest prawie w całości zagraniczny. Musimy wprowadzić podatek od aktywów bankowych oraz udomowić ten sektor.” – mówił Jarosław Gowin

Gowin zapewnił, ze obóz zjednoczonej prawicy pracuje nad rozwiązaniami adresowanymi również do dużego polskiego kapitału. „Jest dużo polskich firm podbijających zagraniczne rynki. Ale polski przedsiębiorca za granicą napotyka szereg barier. Musimy wyodrębnić i promować sektory mające szansę na rozwój za granicą.”

Podsumowując swoja wypowiedź Gowin zaapelował: „Aby te plany i program mógł być zrealizowany musimy wygrać wybory prezydenckie i parlamentarne! PO i obóz prawicy mają po odjęciu niezdecydowanych 30/40 procent PO będzie tracić, a my jesteśmy wstanie powalczyć o kilka procent, które dadzą nam zwycięstwo. Jeżeli wierzycie w te wartości, to proszę o głos na Andrzeja Dudę i obóz zjednoczonej prawicy.”

Uczestnicy spotkaniu, po wystąpieniu prezesa Gowina, zadawali pytania dotyczące programu gospodarczego zjednoczonej prawicy oraz poruszali tematy ważne dla lokalnej społeczności.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *