Kowal: Trochę kohabitacji, trochę świeżej krwi tylko Polsce pomoże

Kilka godzin po ogłoszeniu sondażowych wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski zapowiedział, że zorganizowane zostanie ogólnopolskie referendum ws. jednomandatowych okręgów wyborczych, zmian w finansowaniu partii politycznych i w systemie podatkowym.

– Gdyby inny polityk zaproponował po nocy z niedzieli na poniedziałek projekt zmian konstytucyjnych, to mecenasi i politycy rwaliby sobie włosy. Ci, którzy racjonalnie chcą zmiany, niech dadzą tej zmianie szanse. Polska nie musi być rządzona przez jedną partię. Trochę kohabitacji, trochę świeżej krwi tylko Polsce pomoże – powiedział Paweł Kowal, zachęcając do głosowania na Andrzeja Dudę.

Według sondażu Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24, prezydent Bronisław Komorowski wygrał niedzielną debatę prezydencką. Tego zdania jest 41 proc. ankietowanych. 35 proc. w roli zwycięzcy widzi kandydata PiS Andrzeja Dudę. 24 proc. nie ma zdania.

– Bronisław Komorowski musiał wysłać wyborcom – którzy topnieli w oczach – sygnał, że panuje nad sytuacją, trochę chuliganił i trochę werwy w niego wstąpiło. Duda chciał wysłać sygnał do wyborców oczekujących zmiany i to się udało, podtrzymał swój elektorat – powiedział Kowal.

Oglądaj program: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *