Michał Wypij w Radiu Olsztyn

Program #MyWyOni  Radia Olsztyn zaplanowany był jako dyskusja wokół 3 tematów:

Konwencji antyprzemocowej
Przymusu szkolnego wobec 6latków
Walki o prawdę historyczną i z „polskimi” obozami zagłady

Całą dyskusję o Konwencji Anty-przemocowej i tę „napinkę” odbieram jako celowe rozbudzanie złych emocji w naszym społeczeństwie. Konwencja nic nie wnosi, niczego nie zmienia oprócz tego, że bliżej nieokreślone ciało międzynarodowe ma zająć się kontrolą polskich instytucji zajmujących się ochroną prawną kobiet. To rodzi zagrożenie, że znowu jakiś urzędnik z zachodu będzie nam dyktował rozwiązania w kwestii moralnej(bardzo delikatnej). Nie widzę powodu by nasze Państwo zrzekało się swojej roli i nie widzę powodu by prowokować kłopoty. Wygląda na to, że absolutnie szczytny cel jest tylko i wyłącznie instrumentem a to mi się nie podoba.

Poseł Iwiński (nota bene spóźniony na audycję) jako znany „działacz” na rzecz kobiet i ich praw(przypominam pewną sytuację z poł. lat 90tych), nie miał oporów by przerywać i w sposób prostacki przeszkadzać innym rozmówcom w tym oczywiście kobietom. Taki standard z Wiejskiej. Przywołałem wyniki Raportu Agencji Praw Podstawowych z 2014 r. (ciała powołanego przez Radę Europy), który wskazuje Polskę jako kraj o najniższym wskaźniku przemocy doświadczanej przez kobiety. Wzrost przemocy w przestrzeń publicznej jest chorobą cywilizacyjną zachodu. Pytanie czy rozwiązania zachodnie mogą niczym kalka być nałożone na nasz system prawny?
W pewnym momencie powołałem się na pewną ciekawostkę związaną z programem #MyWyOni. Otóż ci co najgłośniej krzyczą o równości i prawach kobiet do programu nie wysyłają kobiet. SLD ani razu (od września ub. roku) a PO tylko raz. Jak w tym wszystkim wygląda centro-prawica? Nas jako klub co 2 tyg. reprezentuje Elżbieta Wirska a PiS w tym czasie był reprezentowany przez kobiety i mężczyzn po równo. ‪#‎Fakty‬

Co do 6latków zwróciłem uwagę na opinię specjalistów, którzy krytykują program nauczania. Zakłada on pełne przygotowanie dzieci (6latków) do nauki w szkole. Czynnik gotowości: rozwój intelektualny, rozwój funkcji percepcyjnych i dojrzałości społeczno-emocjonalnej jest u 6latków bardzo zróżnicowany. Program nauczania tego nie uwzględnia.
Jeszcze jedna rzecz, która mnie szczerze drażni – rola urzędnika – jako nadrodzica, który wie lepiej od rodzica. To jest obłęd. Reforma jest nieprzygotowana, program jest niedostosowany, Platforma Obywatelska nie chce rozmawiać z obywatelami (rodzicami) a rolę rodzica widzi w momencie „załatwienia” kwitu od innego urzędnika.

Niestety zabrakło czasu aby porozmawiać nt. prawdy historycznej i walki z kłamstwem „polskich” obozów zagłady.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *