Michał Wypij: Ostatnia prosta kampanii pro frekwencyjnej

Mamy za sobą dwa intensywne tygodnie kampanii pro referendalnej. W tym czasie zachęcaliśmy do udziału w referendum Olsztynian i mieszkańców innych miast województwa warmińsko-mazurskiego. Dzisiaj możemy już podzielić się pierwszymi przemyśleniami związanymi z naszą akcją.

Zainteresowanie wśród ludzi jest bardzo duże i prawie każdy ma na ten temat swoje zdanie. Zaskakująco często słyszę, że referendum 6 września to 100 mln zł wydanych na kampanię wyborczą byłego prezydenta. Nie ma się co dziwić takim opiniom, bo prawda jest taka, że poza naszą, nie widzieliśmy innej kampanii w regionie, ani referendalnej, ani pro referendalnej.

Po 24 maja o referendum zapomniał nie tylko Bronisław Komorowski, ale także członkowie Platformy Obywatelskiej. Owszem wiszą duże i kolorowe billboardy naszych parlamentarzystów, lecz myliłby się ten, kto myśli, że w ten sposób nasi posłowie i senatorowie zachęcają do większej aktywności obywatelskiej – nic z tych rzeczy – nasi wybrańcy zachęcają nas do odwiedzenia ich stron internetowych. Co jeszcze dziwniejsze, nie widać, by jakąkolwiek kampanię prowadzili działacze związani z Pawłem Kukizem, którego cała ideologia polityczna oparta jest na jednomandatowych okręgach wyborczych, o które będą pytani Polacy już 6 września.

Druga korzyść, oprócz szansy spotkania z mieszkańcami Warmii i Mazur, to możliwość zwiedzenia naszego pięknego województwa. Nie wszystko jednak, co widzieliśmy napawało optymizmem. Myślę, że nie wszyscy wiedzą, że Droga Krajowa 16, która ma być życiodajną arterią regionu na odcinku między Mrągowem a Orzyszem miewa czasem mniej niż 5 metrów szerokości, nie mówiąc już o dziurach i ostrych zakrętach. Zadziwiające jest, że tak wygląda droga, której remont obiecywano nam już wiele lat temu. Także ogłoszony kilka dni temu z wielka pompą „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023” według zapewnień Pani premier Ewy Kopacz oraz lokalnych polityków PO-PSL nie uwzględnia kompleksowej modernizacji kręgosłupa drogowego Warmii i Mazur. To tylko udowadnia tezę, że ekipa PO-PSL Drogi Krajowej 16 nam nie zmodernizuje.
Wchodzimy w ostatni etap zachęcania wyborców do zagłosowania 6 września. Będziemy kontynuować akcję na ulicach. W najbliższy czwartek w Książnicy Polskiej planujemy debatę oxfordzką dotyczącą JOWów, na którą już dziś, Państwa serdecznie zapraszamy.
6 września spotkajmy się przy urnach. Nie pozwól by inni decydowali za Ciebie.
Michał Wypij

Więcej:
http://michalwypij.pl/

wypijreferendum

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *