Polska Razem działa od Olsztyna po Kraków!

Dziś zarówno w Krakowie jak i w Olsztynie Polska Razem zorganizowała dwa happeningi. Krakowski  był poświęcony kwestii Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które miałyby się odbyć w 2022 roku w Krakowie, Polska Razem w Olsztynie natomiast namawiała Polaków do pozostania w OFE. Poniżej relacje z tych dwóch wydarzeń.

Tak dla referendum – Nie dla absurdalnych pytań!

„Polska Razem Jarosława Gowina od samego początku opowiadała się za organizacją referendum w sprawie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Przez długi czas wniosek w tej sprawie był odrzucany zarówno przez PO, jak i Jacka Majchrowskiego” – powiedział Krzysztof Mazur, krakowski koordynator Polski Razem Jarosława Gowina. „Dlatego w grudniu zainicjowaliśmy akcję Krakowianie Decydują, w ramach której zebraliśmy ponad 4000 podpisów pod uchwałą w sprawie referendum. Cieszymy się, że zarówno Prezydent Jacek Majchrowski, jak i Platforma Obywatelska, między innymi dzięki takim działaniom, zmienili zdanie i są teraz zwolennikami referendum. Wspólna postawa mieszkańców przyniosła pożądany efekt. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dzięki Wam dziś Rada Miasta przychyli się do apelów mieszkańców i opowie się wreszcie za referendum. Jest to zwycięstwo demokracji” – przekonywał Mazur.

„Z niepokojem obserwujemy jednak to, że zarówno PO, jak i Prezydent Majchrowski, główni inicjatorzy projektu, zaczynają teraz traktować referendum, jak gorącego ziemniaka, którego przerzucają z rąk do rąk” – powiedziała Jadwiga Emilewicz, szef Regionu Małopolskiego PRJG.

„Prezydent Majchrowski najpierw wydał miliony na rozpoczęte procedury, a dopiero teraz postanowił zapytać o zdanie mieszkańców. Z kolei Jagna Marczułajtis najpierw nie policzyła z kalkulatorem, ile będzie to nas kosztowało, a teraz rozmywa kwestię referendum dodając do niego pytania dotyczące metra, bezpieczeństwa i ścieżek rowerowych. Dlatego mówimy jednoznacznie: tak – dla referendum w sprawie igrzysknie – dla rozmywania tematu poprzez dodawanie absurdalnych pytań”. Apelujemy także, by Prezydent Jacek Majchrowski oraz PO przestali rozgrywać ten temat i przerzucać się odpowiedzialnością. Kraków potrzebuje przywódców, którzy będą brali odpowiedzialność za swoje czyny, a nie wycofywali się rakiem, gdy wiatr zaczyna wiać w przeciwną stronę” – zakończyła swoją wypowiedź Emilewicz.

Pikieta pod ZUSem.

Dziś w samo południe Polska Razem Jarosława Gowina przed wejściem do budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. 1 Maja w Olsztynie przeprowadziła pikietę zachęcającą olsztynian do pozostawienia swoich funduszy w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE).

 „Będziemy zachęcali  mieszkańców Olsztyna do pozostania w OFE i pomożemy w wypełnieniu stosownego oświadczenia” – mówił lider Polski Razem prof. Wojciech Maksymowicz.

Profesora Maksymowicza wspierał Kanclerz Olsztyńskiej Loży BCC, Wiesław Łubiński – kandydat do Europarlamentu PRJG z Warmii, Mazur i Podlasia.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia będzie można decydować, gdzie mają być gromadzone składki na ubezpieczenie emerytalne. Każdy stojący przed decyzją, czy pozostać przy OFE, czy zrezygnować, kierując całość składki do ZUS-u, powinien zadać sobie jedno proste pytanie: kto efektywniej wykorzysta te miliardy złotych, które i tak zostaną potrącone z naszych pensji – ZUS czy polscy przedsiębiorcy?

Kwestię Otwartych Funduszy Emerytalnych i tego, co w związku z nimi planuje zrobić polski rząd  Jarosław Gowin podniósł podczas grudniowej wizyty w Olsztynie.

„Uwierzę w to, jeśli minister Rostowski sam przeniesie swoje oszczędności z angielskiego funduszu emerytalnego do polskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proszę pokazać, jak to się robi, panie ministrze” – oświadczył wówczas zdecydowanie Gowin.

Zdaniem lidera Polski Razem – planowana akcja rządu to cios w giełdę warszawską, zamach na własność prywatną, co fatalnie wpłynie na wiarygodność polskiego państwa.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *