Polska Razem o stanie i pomysłach na uzdrowienie służby zdrowia

O problemach w służbie zdrowia mówili w Toruniu przedstawiciele Polski Razem Zjednoczonej Prawicy z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Partia pracuje nad programem, który ma polepszyć sytuację.
Jak zaznaczył Dariusz Mądrzejewski, przewodniczący toruńskiego koła Polski Razem, wiele problemów dotyczy pacjentów.

– Kolejki, ograniczenia w dostępie do opieki zdrowotnej, poziom infrastruktury medycznej, starzenie się społeczeństwa, ujemny przyrost naturalny, jakość opieki zdrowotnej a przede wszystkim kwestia przestrzegania praw pacjenta – wyliczał Mądrzejewski.

Polska Razem Zjednoczona Prawica pracując nad programem przeprowadziła ankietę wśród pacjentów i lekarzy.

– Lekarze nie są należycie wynagradzanie. Dokucza im nadmierna biurokracja. Wynagrodzenie pielęgniarek jest na bardzo niskim poziomie, a obowiązków znacznie przybyło – mówiła Małgorzata Musiałowska.

– W swoim programie chcemy bardzo mocno zwrócić uwagę na profilaktykę. W szkołach powinny być gabinety pielęgniarskie i stomatologiczne. Z tym jest tragicznie, zwłaszcza w terenie. Chcemy również zająć się pilnie problemem otyłości wśród dzieci – powiedziała Iwona Michałek, wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy

13 kwietnia organizuje w Warszawie konferencję, w której wezmą udział m.in. przedstawiciele związków zawodowych i sejmowej komisji zdrowia.

źródło: radiopik.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *