Poseł Michał Cieślak spotkał się z sołtysami w województwie Świętokrzyskim.

Poseł Michał Cieślak rozpoczynając  spotkanie poinformował zebranych, o swojej pracy poselskiej w pierwszych miesiącach pełnienia  mandatu Posła RP. Kilka dni po zaprzysiężeniu Posłów powołaliśmy Zespół Parlamentarny, w którym pełnię funkcję Wiceprzewodniczącego.
W trakcie prac przeprowadziliśmy szereg konsultacji i  spotkań z właścicielami wszystkich polskich sieci handlowych i tych zagranicznych w efekcie opracowaliśmy wstępny projekt ustawy nakładającej na sieci handlowe i markety podatek.
W ubiegłym tygodniu wstępne założenia ustawy przedstawiłem w Kancelarii Premiera w Warszawie wspólnie z Premier Beatą Szydło, Wicepremierem Ministrem Gospodarki Mateuszem Morawieckim i Ministrem Finansów- mówił Poseł Cieślak.
Ponadto Poseł podkreślił ,że chce zapewnić zebranych iż żywność w sklepach i produkty nie zdrożeją, nasze propozycje w zakresie wysokości  podatku  są akceptowane przez wszystkie polskie sieci  handlowe i zagraniczne również. Chce też Państwa uspokoić, ponieważ proponowany podatek średnio nie przekroczy 1,5 % a marże w dużych zagranicznych sieciach w wielu przypadkach przekraczają 15-20%.
Innymi słowy pragnę zdemontować doniesienia medialne o podwyżkach cen żywności.
W naszych propozycjach handlowcy, którzy osiągają przychód do 12 mln zł rocznie nie będą objęci tym podatkiem.  Ponadto proponujemy obniżenie nałożonego podatku w sytuacji w której markety udowodnią, że zaopatrują się u lokalnych producentów w powiecie w którym znajduje się ich market lub w powiecie sąsiadującym.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się z problemami mieszkańców sołectw. Stąd aktywna dyskusja z której wynikło wiele wniosków i pytań.

123

sol

 

Zachęcamy do zapoznania się z całą relacją: http://busko.com.pl/spotkanie-posla-na-sejm-rp-michala-cieslaka-z-soltysami,,3,1,1,1,21124,n.html

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *