Wicepremier Jarosław Gowin dla Polskiego Radia

 

„Są dwa różne porządki: jest porządek miłosierdzia, do niego nawiązywał pan prezydent Duda, jest też porządek sprawiedliwości. Sprawiedliwość domaga się tego, żeby poznać prawdę. A jeżeli doszło do nadużyć, do błędów, tym bardziej do jakichś celowych działań, które skutkowały katastrofą, no to należy wymierzyć odpowiedzialność. To nie jest albo miłosierdzie, albo prawda i sprawiedliwość, tylko trzeba widzieć i jeden wymiar, i drugi.

Dzień po 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej premier Jarosław Gowin znalazł się w ogniu pytań Michała Rachonia z Polskiego Radia.

„Jest ciągle jeszcze ten czas, kiedy powinniśmy raczej wspominać ofiary i zastanawiać się, co zrobić, żeby oddać im hołd poprzez wyjaśnienie prawdy, a z drugiej strony żeby na przyszłość unikać ryzyka takiej katastrofy” mówił premier.

O postawie środowisk akademickich wobec prób wyjaśnienia przyczyn katastrofy prezydenckiego TU-154, przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy, a także o  swoich ostatnich lekturach rozmawiał dziś rano w Polskim Radiu premier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Serdecznie zapraszamy do przesłuchania lub lektury głębokich przemyśleń Jarosława Gowina.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *