WhatsApp Image 2021-10-22 at 15.08.04

22 Październik 2021

Prezes Jarosław Gowin, podczas spotkania ze strukturami Porozumienia w Katowicach, wziął udział w konferencji prasowej podczas której komentował zapisy podatkowe #PolskiŁad oraz starania polskiego rządu o środki Krajowego Planu Odbudowy.

  • Miliony polskich rodzin borykają się dziś z drożyzną, będącą efektem nie tylko globalnych procesów, ale też konkretnych decyzji i konkretnych zaniechań ze strony rządu. Na #PolskiŁad wymierne straty poniosą więc polskie rodziny na wskutek wzrostu cen.
  • Wzrost cen jest galopujący już dzisiaj, natomiast po wejściu w życie #PolskiŁad drożyzna jeszcze bardziej przyspieszy. Dlatego jako Porozumienie zwracamy się z apelem i postulujemy, aby rozwiązania podatkowe Polskiego Ładu przełożyć o rok.
  • Uważamy, że nie wolno dłużej zwlekać z likwidacją Izby Dyscyplinarnej – trzeba to przeprowadzić jak najszybciej tak, aby środki, które przeznaczone są dla polskich gmin i polskich rodzin w ramach #KPO trafiły do naszego kraju jak najszybciej. – mówił J. Gowin podczas konferencji