Artur Zasada: „Uniwersytet Zielonogórski to bijące serce województwa lubuskiego”

27 marca w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP Artura Zasady.

W trakcie konferencji Poseł na Sejm RP Artur Zasada przekazał 3 dobre wiadomości dla całej społeczności akademickiej w Zielonej Górze: Konstytucja dla nauki czyli projekt Ustawy 2.0 został zatwierdzony przez Komitet Stały Rady Ministrów i trafi pod obrady Sejmu. Po drugie – wicepremier Jarosław Gowin niezwykle sobie ceni osiągnięcia prof. G. Benyska i jego wkład wniesiony do nauki polskiej, stąd wsparcie finansowe MNiSW na modernizację stołówki. Po trzecie – dzięki projektowi Zintegrowany program kształcenia na Uniwersytecie Zielonogórskim kilkuset studentów na UZ będzie mogło uczestniczyć w stażach, a naukowcy dzięki szkoleniom podniosą swoje kompetencje.”

Dla potwierdzenia swoich słów, wręczył Rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof.dr hab. inż. Tadeuszowi Kuczyńskiemu czek z przyznaną kwotą na sfinansowanie zwycięskich projektów.

Źródło:

http://gorzow.tvp.pl/36560152/uniwersytet-zainwestuje-w-instytut-inzynierii-elektrycznej

https://plus.gazetalubuska.pl/wiadomosci/a/uniwersytet-zielonogorski-dostanie-spory-zastrzyk-pieniedzy-na-rozwoj,13045376

http://www.rzg.pl/uz-kolejnymi-milionami-rozwoj-uczelni/

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?uniwersytet-zielonogorski-zyskal-ponad-14-mln-zl-na-realizacje-2-projektow

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,23197438,jest-zrujnowana-stolowka-bedzie-baza-inzynierow-z-uz-inwestycje.html

http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1099/116651/miliony_zlotych_dla_uniwersytetu_zielonogorskiego

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *