Bielan: Ludzie Tuska zostali złapani za rękę na nastawianiu mediów europejskich przeciwko Dudzie

Adam Bielan z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy na antenie TV Republika powiedział, że już jako rzecznik PiS-u w latach 2005-2007 był świadkiem, jak partia Donalda Tuska i przychylne jej media przenosiły ataki na prawicowy rząd i prezydenta Kaczyńskiego na poziom mediów zagranicznych, a następnie wykorzystywały te opinie w polskich mediach. W jego ocenie dokładnie z tym samym mieliśmy do czynienia w związku z wysłaniem przez otoczenia Tuska maila do portalu Politico ws. zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.

Przewodniczący Tusk nie weźmie udziału w ceremonii inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy, ponieważ prezydent elekt go nie zaprosił – mail o takiej treści miał zostać wysłany do serwisu „Politico”. Jak informował portal, nadzwyczajnie ostra w swej wymowie wiadomość została wysłana przez zespół prasowy Donalda Tuska.

– I tutaj ludzie Tuska zostali złapani za rękę – powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem Adam Bielan.

Polityk mówił o swoich interpretacjach tego zachowania. – Moja pierwsza teza jest taka, że mamy do czynienia z nieformalnym początkiem kampanii prezydenckiej przed wyborami w roku 2020. Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że Donald Tusk po ewentualnym powrocie ma ambicję wystartować w tych wyborach i że jego główny oczywisty konkurent Andrzej Duda, (…)  stał się obiektem ataków – mówił Bielan. Jak dodał, myśli że to jest jednak dopiero preludium tego co nas czeka.

– Sądzę, że Tusk – szczególnie w momentach, kiedy nie będzie miał po swojej stronie mediów polskich, bo (…) strzelenie przez niego eurofocha nie zostało dobrze przyjęte (…) – będzie przenosił konflikt na poziom mediów europejskich – podkreślił.

źródło: telewizjarepublika.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *