Bielan o powyborczych układankach: koalicja strachu to byłoby kuriozalne rozwiązanie

Gdyby Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, wówczas w kontrze do nich mogłaby powstać w Sejmie jedna wielka koalicja anty-PiS składająca się z pozostałych partii – takiego scenariusza nie wyklucza gość programu TVP Info „Gość poranka”, Adam Bielan ze Zjednoczonej Prawicy i Polski Razem. – To byłoby kuriozalne rozwiązanie – powiedział Bielan i zapewniał, że PiS ma zdolności koalicyjne.

– Każda koalicja to jest pewien kompromis, personalny oraz programowy. Dla Polski byłoby lepiej, gdyby cała odpowiedzialność spoczywała na jednej partii – przekonywał w TVP Info Bielan.

Scenariusz zjednoczenia wszystkich partii przeciw PiS-owi jest możliwy, gdyby partia Kukiza i Korwin-Mikkego nie dostały się do Sejmu. – To by oznaczało, że partia, która wygrywa wybory po raz pierwszy w historii nie tworzy rządu – powiedział Bielan. Polityk prawicy uznał, że nie wierzy w to, aby Polacy chcieli, aby w Sejmie stworzyła się koalicja z przegranych partii, którą nazwał „koalicją strachu”. – To byłoby kuriozalne rozwiązanie – komentował.

Przekonywał, że PiS „zdolności koalicyjne ma”, a wyborcy oddając głos powinni pamiętać o zgodnej współpracy „rządu i prezydenta”. Przypomniał, że Andrzej Duda szedł do wyborów z programem zbliżonym do PiS.
Rok straconych szans

Bielan podsumował również rok rządów premier Ewy Kopacz. Nazwał go „rokiem straconych szans”, a samą uroczystość podsumowującą ostatni rok, uznał za zabieg PR-owy, który miał na celu skupienie uwagi na Kopacz. – Powinniśmy oceniać całe osiem lat PO – przekonywał Bielan.

Polityk uznał, że partia ta jak żadna inna po 89 r. nie miała „tak komfortowej sytuacji” rządzenia, a i tak sobie nie poradziła. – Miała stabilną pozycje w Sejmie i Senacie. Miała swojego prezydenta. Wielu przyjaciół w Brukseli, choćby teraz przez ostatni rok Donalda Tuska. Miała mnóstwo pieniędzy z Brukseli w ramach transferów w związku z funduszami strukturalnymi – powiedział Bielan i dodał, że PO mimo tych ułatwień nie spełniło swoich obietnic.

źródło: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *