Bielan o wypowiedzi Andriejewa: To element szerszej gry Putina

To element szerszej gry Putina. Rosjanie starają się przedstawić Polskę jako kraj niewiarygodny, rusofobiczny – powiedział w „Faktach po Faktach” Adam Bielan, kandydat PiS do Senatu. Skomentował w ten sposób wypowiedzi ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa.

Ambasador Rosji w Warszawie w poniedziałek stawił się w polskim MSZ, wezwany w związku z jego piątkową wypowiedzią dla TVN24. – Polityka Polski doprowadziła do tej katastrofy we wrześniu 1939 roku. (…) Częściowo Polska była odpowiedzialna za tę katastrofę, do której doszło we wrześniu – mówił Siergiej Andriejew.

– Nie miałem na myśli, że Polska ma współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej – zapewnił Andriejew po wyjściu z MSZ. – Miałem na myśli, że polityka rządu polskiego w latach 30. doprowadziła do katastrofy Polski – tłumaczył.

Adam Bielan stwierdził, że to nie była przypadkowa wypowiedź. – Wszyscy wiemy, że dyplomacja rosyjska słynie z profesjonalizmu. To na pewno nie było przejęzyczenie – podkreślił. W jego ocenie, „to element szerszej gry Putina”, który stara się porozumieć z jednej strony z Zachodem i USA ws. Syrii. – Z drugiej strony Rosja rozpoczyna rozgrywkę przed decyzją Unii Europejskiej o ewentualnym przedłużeniu sankcji – powiedział. Dodał, że Rosjanie starają się przedstawić Polskę jako kraj niewiarygodny, rusofobiczny, jako kraj, który żyje historią. – To była prowokacja zmierzająca do tego, żeby wejść w jakąś gorąca polemikę ze stroną Polską. Bielan dodał, że możemy spodziewać się kolejnych prowokacji.

źródło: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *