Bielan: PO jest już na równi pochyłej i się nie podniesie

– Zgadzam się, że PO jest już na równi pochyłej i się nie podniesie – mówił Adam Bielan w „Faktach po Faktach” w TVN24.

– Zgadzam się z Janem Rokitą, który mówił, że Platforma jest już na równi pochyłej i się już nie podniesie. Trudno, żeby się podniosła, jeżeli w ciągu dziesięciu dni od wyborów prezydenckich nie wysłała do wyborców żadnego sygnału, że zrozumiała, dlaczego otrzymała czerwoną kartkę – wtórował mu Adam Bielan.

Goście Anity Werner rozmawiali też o referendum na temat wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, które zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski.

– Wprowadzenie JOW-ów zmieniłoby system partyjny, partie wyglądałyby inaczej. Ale samo referendum nie jest konstytucyjne, konstytucję zmienia Zgromadzenie Narodowe, referendum może zostać wzięte pod uwagę, ale nie musi – mówił Adam Bielan.

– Z całą pewnością będzie to jednak paliwo dla Pawła Kukiza, który uczynił z JOW-ów swój główny postulat. Gdyby nie referendum, miałby więcej kłopotów w kampanii parlamentarnej, musiałby  odpowiadać na wiele szczegółowych pytań, czego wyraźnie unika – powiedział Bielan w TVN24.

– Pomysł prezydenta Komorowskiego, zgłoszony w akcie desperacji przed II turą wyborów, by ratować swoją kampanię, zaszkodzi PO. Pomoże Pawłowi Kukizowi – dodał.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *