Bielan: W PE ważne są kompetencje i znajomość języków. Większość rozmów toczy się w kuluarach

„W Parlamencie Europejskim, tak jak w każdym innym parlamencie można pięć lat „przebimbać”, ale to wyborcy powinni ocenić czy dany polityk do Parlamentu Europejskiego się nadaje.” – mówił dzisiaj Adam Bielan w programie „Gość Poranka”. – „Trzeba mieć doświadczenie, trzeba mieć kompetencje, ale też bardzo ważne jest aby znać języki, bo mimo że oficjalnie wszystkie obrady są tłumaczone na język polski to większość pracy toczy się w kuluarach, gdzie znajomość angielskiego jest niezbędna.” Polityk PRJG powiedział, że Polski nie stać na zorganizowanie Igrzysk w Krakowie – „Jestem przeciwnikiem tego pomysłu. Skoro nie stać tak bogatych państw jak Niemcy – to jakim cudem ma być na to stać Kraków. Oprócz gigantycznych wydatków na infrastrukturę, która w większości nie będzie wykorzystywana po igrzyskach będziemy musieli wydać sześć miliardów na samą organizację imprez sportowych. Adam Bielan dodał, że według NIK-u Stadion Narodowy został przepłacony o pół miliarda złotych.

„Zachodnie koncerny dostarczały Rosji broń już po aneksji Krymu – ta sytuacja pokazuje olbrzymią hipokryzję rządów krajów zachodnich.” – powiedział Bielan. „Z kolei obecność wojsk amerykańskich w Europie z roku na rok była coraz mniejsza.”

Eurodeputowany stwierdził, że Putin sonduje Zachód – „Zachowuje się podobnie jak Hitler w latach 30. Samymi słowami nie wystraszymy Putina – za tym muszą pójść naprawdę ostre sankcje. Gospodarka rosyjska musi ucierpieć. Wysokie ceny ropy i gazu spowodowały, że te koncerny dysponują olbrzymimi pieniędzmi na korumpowanie polityków różnych krajów – Gerhard Schroeder jest tego najlepszym przykładem.” „Unia Europejska powoli, zbyt powoli, budzi się teraz z letargu.” – zauważył. „Trzeba w tej chwili zwiększyć budżet obronny. W ostatnich latach większość krajów europejskich obcięła ten budżet, podczas gdy Rosja się zbroiła.”

Spytany o uchwałę ws kanonizacji, Adam Bielan powiedział, że było mu przykro widzieć, że tak istotna chwila dla Polski jest rozgrywana przez polityków lewicy jako element kampanii wyborczej. „Moim zdaniem Janusz Palikot swoim zachowaniem burzy jedność Polaków w tym ważnym dniu, zachowując się zupełnie cynicznie – próbuje uciułać te 6-7%” – powiedział euro deputowany Polski Razem Jarosława Gowina.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *