Bielan: Wystawienie własnego kandydata przez PSL w wyborach prezydenckich, to zła wiadomość dla Bronisława Komorowskiego

– Wystawienie własnego kandydata przez PSL w wyborach prezydenckich, to zła wiadomość dla Bronisława Komorowskiego, bo od dłuższego czasu starał się o poparcie tego ugrupowania, a wczoraj dostał czarną polewkę – mówił Adam Bielan z Polski Razem w programie „Po przecinku” TVP Info.

Rada Naczelna PSL zdecydowała w sobotę o wystawieniu wiceszefa tej partii Adama Jarubasa jako kandydata w wyborach prezydenckich. Jarubas jest marszałkiem województwa świętokrzyskiego. – Jest to młody, perspektywiczny i sprawdzony polityk – mówił w sobotę o kandydacie szef ludowców Janusz Piechociński.

„PSL musiał wystawić własnego kandydata”

Według Adama Bielana brak poparcia PSL-u dla obecnego prezydenta, to porażka Bronisława Komorowskiego. Zaznaczył jednak, że ludowcy nie mieli wyjścia, ponieważ muszą pamiętać o nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– W tym roku, oprócz wyborów prezydenckich, mamy też wybory parlamentarne, a ugrupowania, które nie wystawią silnych kandydatów w wyborach prezydenckich, mogą mieć problemy w wyborach parlamentarnych. – dodał Adam Bielan.

Całość programu: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *