Gość TV i Radia JARD – Jarosław Gowin

Rozmowa dotyczyła tematów związanych z bieżącymi sprawami gospodarczymi, z uwzględnieniem problemu zadłużenia państwa oraz jego konsekwencji w przyszłości. Zdaniem Jarosława Gowina, niekorzystna sytuacja związana z ogromnym długiem powoduje blokowanie środków na inne o wiele istotniejsze cele jak np. opieka zdrowotna czy rozwój kultury. Prezes partii „Polska Razem” wskazał też kilka punktów istotnych dla rozwoju państwa we właściwym kierunku, należą do nich m.in.: ograniczenie wydatków, przeznaczanie pieniędzy na konkretne rzeczy, zmniejszenie stopnia skomplikowania przepisów zwłaszcza tych, które odnoszą się do przedsiębiorstw. Zaproszony gość skomentował aktualną sytuację na scenie politycznej oraz to, co może się zmienić po tegorocznych wyborach prezydenckich.

Poruszono także temat wprowadzenia w Polsce euro. Jarosław Gowin odniósł się sceptycznie do tego pomysłu wskazując na wiele zagrożeń, jakie może spowodować zmiana waluty. Jednym z takich niebezpieczeństw może być załamanie ekonomiczne kraju, a dla wielu firm i przedsiębiorstw utrata konkurencyjności. W opinii Gowina, sytuacja w innych państwach strefy euro nie napawa optymizmem i w zawiązku z tym wprowadzenie tej waluty u nas może spowodować podobne skutki w postaci stagnacji gospodarczej. Według niego o wiele korzystniejszą strategią jest pozostanie przy walucie narodowej.

Prezes partii „Polska Razem” odniósł się także do współpracy z prawicowymi ugrupowaniami, której efektem będzie wspólny program zmian w kraju. Poruszył również temat roli prezydenta w aktualnej sytuacji politycznej kraju oraz wydarzeń na Ukrainie. Zaproszony gość wyraził przekonanie, że bezpośrednie zagrożenie militarne raczej nam nie grozi, jednak prowadzone są inne działania określane mianem tzw. „wojny hybrydowej”, czyli wojny prowadzonej w postaci ataków terrorystycznych i w cyberprzestrzeni wraz z silnie zaakcentowanym elementem propagandowym.

źródło: bialystok.jard.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *