Gowin: Bronisław Komorowski nie radzi sobie ze stresem. „Jest skłonny do głupot”

Jarosław Gowin ostro krytykuje obecnego prezydenta, który za wszelką cenę chcę przypodobać się wyborcom Pawła Kukiza. Zdaniem polityka Polski Razem, zaproponowane naprędce referendum w sprawie JOW-ów dowodzi, że Komorowski w sytuacjach stresowych jest skłonny do głupot, a przy okazji prezentuje się jako prezydent „sytych i pewnych siebie”.

Prezydent stracił swój jedyny atut
Na przeciwległym biegunie stawia Andrzeja Dudę jako reprezentanta ludzi młodych i zbuntowanych. Dodaje, że na tym etapie kampanii Bronisławowi Komorowskiemu już nic nie jest w stanie pomóc, nawet nowy dobry spot wyborczy.

Przyznaje, że do tej pory największym atutem Komorowskiego była przewidywalność, którą cenił nawet on sam. – Prochu nie wymyśli, ale i głupot nie narobi – myślał, podobnie zresztą jak wielu Polaków. Jednak propozycją nagłego referendum atut ten przestał być aktualny.

Konflikt ws. JOW
Niemniej jednak, reprezentant zjednoczonej prawicy zapowiedział, że weźmie w nim udział i zagłosuje „za” jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Pozostali goście porannego programu Moniki Olejnik nie byli wobec ordynacji większościowej tak przychylni. Przekonywali, że „to niszczenie demokracji”, które z czasem doprowadzi do tego, iż w Sejmie znajdą się tylko dwie partie: PiS i PO. – Szanse na zdobycie 12 mandatów ma za to Mniejszość Niemiecka – zauważył Stanisław Żelichowski.

Ogłoszone przez prezydenta Komorowskiego referendum ma się odbyć na początku września. Dotyczyć będzie nie tylko zmian w Konstytucji na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, ale także finansowania partii politycznych oraz zmian systemu podatkowego.

źródło: natemat.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *