Jarosław Gowin o planowanych pozwach PO

04 Grudzień 2014

To próba zastraszania opozycji – tak Jarosław Gowin komentuje zapowiedzi Platformy Obywatelskiej. Partia szykuje pozwy cywilne przeciwko politykom prawicy, którzy otwarcie mówili o sfałszowanych wyborach. Na celowniku znaleźli się między innymi Witold Waszczykowski i właśnie Gowin.

Lider Polski Razem przekonuje, że nigdy nie mówił, iż to Platforma Obywatelska sfałszowała wybory. Jarosława Gowina zastanawia natomiast rozdźwięk pomiędzy sondażami exit poll, a rzeczywistymi wynikami wyborów samorządowych.

– Dlaczego precyzyjnie przewidziano wyniki Platformy i SLD, a tak rażąco pomylono się przy PSL-u i zjednoczonej prawicy? – powiedział. Dodał, że jeżeli doszło do sfałszowania wyborów, nie zrobiła tego PO.

W ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości oskarżył Platformę Obywatelską z trybuny sejmowej o sfałszowanie wyborów samorządowych.

Politycy PO tłumaczą, że nie ma prawnej możliwości pozwania Jarosława Kaczyńskiego, bo słowa padły z sejmowej mównicy, a ta – zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego – stanowi ochronę dla parlamentarzysty.

źródło: interia.pl