Gowin: Jeśli w PiS-ie zwycięży koncepcja odmłodzenia prawicy, to kandydatem na premiera będzie Szydło

19 Czerwiec 2015

– Beata Szydło to jest osoba numer dwa w Prawie i Sprawiedliwości, w czasie kampanii pokazała swoje umiejętności organizacyjne (…) dowiodła swojej charyzmy – mówił Jarosław Gowin z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy, komentując dyskusję wokół kandydatury na premiera wewnątrz PiS.

Na początku czerwca w wywiadzie dla Radia Kraków prezydent elekt Andrzej Duda podkreślił, że Beata Szydło wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości byłaby dobrym kandydatem na premiera. Natomiast w dniu ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich, pod koniec maja, sama Szydło poinformowała, że w jesiennych wyborach parlamentarnych kandydatem na premiera będzie Jarosław Kaczyński.

– Przywilej wskazywania przyszłego premiera powinien należeć do największej partii w Zjednoczonej Prawicy – mówił Gowin w rozmowie z Jakubem Morozem. – Ja widzę dwóch kandydatów, pierwszy to Jarosław Kaczyński, niekwestionowany lider prawicy (…) ale gdyby w PiS-ie zwycięży koncepcja odmłodzenia prawicy to kandydatem na premiera będzie Beata Szydło – dodał polityk.

Gowin odpowiadając na pytanie, które kandydatura jest jego zdaniem lepsza podkreślił, że wielokrotnie mówił on Jarosławowi Kaczyńskiego, że nie jest to jeszcze czas aby lider PiS zajmował tylko symboliczną pozycję patrona prawicy. – Jakkolwiek decyzje podejmie kierownictwo PiS, Zjednoczona Prawica przyjmie to ze zrozumieniem – zapewnił polityk.

źródło: telewizjarepublika.pl