Gowin: Jestem przekonany, że zawartość taśm jest narzędziem szantażu

– Jestem przekonany, że zawartość taśm jest narzędziem szantażu, dlatego ta sprawa musi być wyjaśniona do końca – tak Jarosław Gowin (Zjednoczona Prawica) mówił w „Kawie na ławę” o tzw. aferze podsłuchowej.

Narzędzie szantażu?

Przeciwnego zdania był Jarosław Gowin (Zjednoczona Prawica), którzy przekonywał, że temat ten nie może być zamknięty. W jego ocenie zawartość nagrań może być narzędziem szantażu.

– Zdrowy rozsądek nakazuje przypuszczać, a nawet mieć pewność, że jeżeli są nagrania kompromitujące najważniejsze osoby w państwie i w polskim  biznesie, to zawsze znajdą się tacy, którzy tymi narzędziami będą się posługiwać – tłumaczył. Dodał, że politycy zaangażowani w aferę podsłuchową powinni zostać zdymisjonowani natychmiast po jej ujawnieniu, a nie dopiero po roku. – Kopacz nigdy nie powinna była powołać tych ludzi na najważniejsze stanowiska i w państwie i w partii – mówił.

Dodał, że ludzie, których odsunął Donald Tusk, jak np. Jacek Rostowski, zostali „przywróceni do łask” przez Kopacz. Stwierdził, że szefowa rządu jest „całkowicie niewiarygodna w swoich zapewnieniach, że chce oczyścić polską politykę.”

– Na mnie sprawia też wrażenie osoby nieprzewidywalnej. Teraz, nawet ja, polityk opozycji, mam poczucie, że w ogóle nie wiem czego się spodziewać – powiedział Gowin.

Oglądaj program: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *