Gowin: Kamiński przedstawił materiał o wadze bomby atomowej

„To, co powiedział wczoraj Mariusz Kamiński to materiał o wadze bomby atomowej. Głosowanie w tej sprawie nie było kwestią poglądów konserwatywnych, ale elementarnej przyzwoitości” – mówił na antenie Telewizji Republika Jarosław Gowin.

Lider Polski Razem powiedział, że kiedy ujawnione zostały listy z głosowania podszedł do posła PO, po którym nie spodziewałby się, że zagłosuje przeciw odebraniu immunitetowi. „Kiedy zapytałem skąd taka decyzja, powiedział, że była to kwestia elementarnej przyzwoitości” – mówił Gowin, zazaczając, że właśnie to było kryterium, które zadecydowało o wynikach wczorajszego głosowania na tajnym posiedzenie w Sejmie. „Za odrzuceniem wniosku głosowali nie konserwatyści, ale ludzie którzy zdobyli się na odwagę i przyzwoitość” podkreślił dodając, że wczoraj okazało się, że nawet wbrew dyscyplinie partyjnej znajdują się ludzie,którzy pamiętają, że nastęnego dnia będą musieli spojrzeć sobie w oczy.

Polityk podkreślił, że wczorajsze wystąpienie Kamińskiego „to materiał o wadze, nie granatu, ale bomby atomowej”. – „Pytanie czy uda się to przykryć” – zastanawiał się. – „Teraz trzeba będzie zadać pytanie skąd Kwaśniewscy mieli pieniądze na zakup willi, czy to była w ogóle ich willa. Trzeba będzie też zapytać z jakich powodów prokuratura umorzyła to postępowanie.”

Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości komisja śledcza w tej sprawie na pewno powinna powstać. Gowin przyznał, że zdaje sobie sprawę, że przy obecnym rozkładzie sił w parlamencie nie będzie to możliwe. „Jeśli w przyszłym parlamencie większość zdobędzie centro-prawica na pewno tak komisja powstanie” – zapewnił Gowin.

Szef PRJG odniósł się także do swojej wczorajszej rozmowy w Radiu Zet, w którym zapowiedział możliwość współpracy z Nową Prawicą.

„Powiedziałem wczoraj, że na poziomie samorządu możemy wspołpracować ze wszystkimi partiami centro-prawicowymi” – podkreślił Gowin. – „Nowa Prawica to nie jest tylko Janusz Korwin-Mikke, który opowiada groźne dla Polski banialuki. To są rzesze młodych ideowych ludzi” – przekonywał. Dodał, że o ile ze względu na wyrażane przez Korwin-Mikkego opinie współpraca w wyborach do PE nie była możliwa, o tyle w wyborach samorządowych jest. – „Wolnorynkowość jest główną płaszczyzną styku między Nową Prawicą a Polską Razem” – zaznaczył Gowin.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *