Gowin: kandydat zjednoczonej prawicy prezydentem Krakowa!

Sądzę, że wspólnym kandydatem (zjednoczonej prawicy – red.) na prezydenta Krakowa będzie ktoś z Prawa i Sprawiedliwości – przyznał w „Faktach po Faktach” lider Polski Razem, Jarosław Gowin.  26 czerwca Jacek Majchrowski ogłosił, że będzie po raz czwarty walczył o prezydenturę.  Po decyzji Majchrowskiego poszukiwania kandydata rozpoczęły PO i PiS. Pojawiły się głosy, że partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby poprzeć lidera Polski Razem Jarosława Gowina, który w Krakowie cieszy się dużą popularnością.
Według z informacji podanych przez Katarzynę Kolendę-Zalewską, Gowin w wewnętrznym sondażu Platformy Obywatelskiej wygrywa w drugiej turze z Jackiem Majchrowskim. Czy jednak polityk Polski Razem wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa?
– Na razie wszystko wskazuje, że nie – stwierdził w „Faktach po Faktach” sam zainteresowany. – Ale mam nadzieję, że ktokolwiek będzie reprezentował obóz zjednoczonej prawicy w Krakowie, odniesie zwycięstwo – powiedział Gowin w TVN24.
Jednak ktoś z PiS?
– Wiem, że z tych wewnętrznych sondaży PO wynika, że w Małopolsce, w sejmiku wojewódzkim, powinniśmy mieć nawet 2/3 mandatów. Mam nadzieję, że także w Krakowie zwyciężymy – stwierdził Jarosław Gowin z „Faktach po Faktach”.
Pytany, czemu nie chce kandydować w wyborach  prezydenta miasta stwierdził, że porozumienie, jakie zawarł z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro, dotyczy wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich, czyli wyborów regionalnych. – Natomiast na szczeblu miast, powiatów decydują lokalne struktury – wyjaśnił.
– W Krakowie toczą się rozmowy między PiS a Polską Razem. Mam nadzieję, że doprowadzą do wyłonienia wspólnych list. Sądzę, że tym wspólnym kandydatem na prezydenta będzie jednak ktoś z Prawa i Sprawiedliwości – ocenił lider Polski Razem.
źródło: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *