Gowin: Komorowski to prezydent sytych

Jarosław Gowin był jednym z gości programu 7 Dzień Tygodnia na antenie Radia ZET. – Komorowski definiuje siebie jako prezydenta sytych i pewnych siebie, a Duda – zbuntowanych – powiedział lider Polski Razem.
Gowin w radiu odniósł się do nowego spotu Bronisława Komorowskiego, w którym jest przedstawiany jako człowiek, który walczył za wolność Polski i z tego powodu trafił do więzienia.

– Spot jest dobry, ale to nie pomoże – ocenił jednak Gowin. – Komorowski definiuje siebie jako prezydenta sytych i pewnych siebie, a Duda – zbuntowanych – dodał.

„Komorowski stracił swój atut”

Gowin stwierdził także, że Komorowski jako prezydent stracił swój główny atut – przewidywalność. – Prochu nie wymyśli, ale nie narobi głupot. Ale pokazał, ze w sytuacji stresu jest skłonny do robienia głupot. Świadczy o tym ogłoszenie referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych – wyjaśnił i zauważył, że referendum w ich sprawie bez zmiany konstytucji nie ma sensu.

Duda prowadzi

Według sondażu Millward-Brown przygotowanego dla „Faktów” TVN i TVN24 II turę wyborów prezydenckich wygrałby Andrzej Duda, którego wskazało 44 proc. badanych. Kontrkandydat Dudy, urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, uzyskałby poparcie 40 proc. głosujących.

16 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie wie jeszcze, na którego z kandydatów zagłosuje. Jak wynika z sondażu, w II turze wyborów można będzie liczyć na frekwencję na poziomie 54 proc.

źródło: wprost.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *