Gowin: Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety

– Do ostatniego dnia kampanii będziemy ciężko pracować, aby przekonać do siebie wyborców. Ale to jest dopiero początek naszej drogi. – mówił Jarosław Gowin w „Kropce nad i”.

– Rewelacje pana Piskorskiego obniżają autorytet polskiej klasy politycznej, dlatego oczekiwałbym od premiera, a także od innych polityków Platformy aby oddali tę sprawę pod werdykt niezawisłego sądu. Wybory są ku temu doskonałą okazją – w trybie wyborczym można było rozstrzygnąć tę sprawę w 24 godziny. – powiedział lider Polski Razem Jarosława Gowina.

– W wyborach do Europarlamentu będzie dużo niższa frekwencja niż zakładają to sondaże. Na te wybory pójdą przede wszystkim świadomi wyborcy – powiedział Jarosław Gowin w „Kropce nad i” – dlatego Polska Razem ma dużo większe szanse niż pokazują to sondaże.

– Nie możemy przechodzić do porządku dziennego nad faktem, że SLD było finansowane za pieniądze z Moskwy, a protoplasta rządzącej partii był finansowany za pieniądze z Berlina. – zaznaczył Gowin.

Jarosław Gowin powiedział, że nasza narodowa tradycja jest tradycją pluralizmu. –  Nasza tradycja, jak mówił Jan Paweł II, to tradycja jagiellońska – Polska wielu kultur, wielu wyznań, wielu narodów. Jeśli chodzi o sprawy obyczajowe – jesteśmy pluralistyczni.

Lider Polski Razem podkreślił, że w świetle polskiej konstytucji małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Związki partnerskie oparte były na tym samym modelu co małżeństwo – w tym sensie były sprzeczne z konstytucją.

Jeżeli środowiska LGBT chcą wprowadzić związki partnerskie, najpierw muszą doprowadzić do zmiany konstytucji. – powiedział Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *