Gowin: Minister powinien wyznaczać i egzekwować priorytety oraz rozumieć rację stanu

– Żeby być ministrem nie trzeba koniecznie mieć wąskiej wiedzy z danej dziedziny – mówił Jarosław Gowin w rozmowie z Piotrem Goćkiem. Polityk komentował w studiu Telewizji Republika podaną w zeszłym tygodniu o jego kandydaturze na stanowisku szefa MON oraz plany powyborczej koalicji Zjednoczonej Prawicy.

W zeszłym tygodniu, kandydatka PiS na premiera Beaty Szydło zapowiedziała, że jeśli jej ugrupowanie wygra wybory, to kandydatem do objęcia teki ministra obrony narodowej będzie Jarosław Gowin.

Jak komentował Jarosław Gowin, najpierw prawica musi poczekać na wyniki wyborów, a potem będzie zajmować się wyznaczaniem poszczególnych szefów resortów. – Po pierwsze musimy wygrać wybory, a po drugie jeśli wygramy bez samodzielnej większości to będziemy szukać koalicjanta (…) trzeba będzie spełniać pewne wymagania koalicjanta – mówił.

Jednocześnie polityk stwierdził, że w sytuacji kiedy został wyznaczony do pełnienia stanowiska ministra (jeśli PiS wygra wybory – red.) to inna sytuacja niż kiedy „polityk sam przymierza się do jakiegoś stanowiska”. – Żeby być ministrem nie trzeba koniecznie mieć wąskiej wiedzy z danej dziedziny (…) Minister powinien wyznaczać i egzekwować priorytety oraz rozumieć rację stanu – stwierdził Gowin, odnosząc się do komentarzy na temat swojego przygotowania do ewentualnego pełnienia funkcji szefa MON.

źródło: telewizjarepublika.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *