Gowin: Namawiany do reformy górnictwa Tusk mówił „zostawmy to bagno PSL”

W 2012 r., kiedy byłem w rządzie Tuska, sytuacja górnictwa była znakomita. Pamiętam jak wówczas wicepremier w rządzie Jerzego Buzka Janusz Steinhoff mówił, że trzeba restrukturyzować górnictwo, a ówczesny premier mówił „zostawmy to bagno PSL” – powiedział Jarosław Gowin z Polski Razem w „Kawie na ławę” w TVN24.

Strona rządowa i górnicze związki zawodowe podpisały w sobotę w Katowicach porozumienie w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Na początku marca mają się odbyć rozmowy ws. programu dla całego Śląska.

Jarosław Gowin z Polski Razem zasugerował w programie „Kawa na ławę”, że poprzednik Ewy Kopacz, Donald Tusk, nie chciał zajmować się restrukturyzacją kopalń i zrzucał tę kwestię na koalicjanta.

– W 2012 r., kiedy byłem w rządzie Tuska, sytuacja górnictwa była znakomita. Pamiętam jak wówczas wicepremier w rządzie Jerzego Buzka Janusz Steinhoff mówił, że trzeba restrukturyzować górnictwo, a ówczesny premier mówił „zostawmy to bagno PSL” – nie pamiętam dokładnego sformułowania, ale taka była intencja. Po drugie mówił „nie róbmy, potem zobaczymy, co się z tym dzieje”. Tusk chciał odrzucić od siebie ten gorący kartofel, jakim jest próba jakiegokolwiek reformowania Polski – powiedział Gowin.

– Na tym polegała istota mojego sporu z Donaldem Tuskiem. Tzw. polityka ciepłej wody w kranie polegała na chowaniu głowy w piasek i przeczekiwaniu problemów – dodał Gowin.

Oglądaj program: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *