Gowin: Nie wykluczam koalicji ani z PO ani z PiS

– Warunkiem ewentualnego sojuszu z PO oraz PiS jest przyjęcie części postulatów Polski Razem – mówił dzisiaj w salonie politycznym Trójki, Jarosław Gowin.
POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

– Jesteśmy gotowi na współpracę z każdym ugrupowaniem, które przyjmie istotną część naszych postulatów, zwłaszcza tych gospodarczych – powiedział lider Polski Razem i zaznaczył, że mimo iż jego ugrupowanie nie cieszy się takim poparciem jak PO lub PiS to nie musi wchodzić do koalicji na każdych warunkach.

Jarosław Gowin podkreślił, że w deklaracji Polski Razem jest jasno zapisane, że jej politycy nigdy nie podniosą ręki za podniesieniem podatków. – Nie wejdziemy do rządu, który nie przedstawi jasnego planu ograniczenia wydatków publicznych.

Wśród postulatów Polski Razem Jarosława Gowina jest między innymi: zmniejszenie podatków, likwidacja PIT oraz opodatkowanie supermarketów. – Państwo zabiera nam zdecydowanie za dużo – przekonywał Jarosław Gowin.

Prezes PRJG przekonywał, że rolą instytucji państwowych jest pomaganie najsłabszym, ale dzisiaj państwo nie wywiązuje się z tego zadania. – Lewica ma na ustach wiele szczytnych haseł, ale jak trzeba pomóc konkretnym ludziom, to potrzebne są rządy prawicowe.

Na końcu Gowin dodał, że w czasach kryzysu państwo powinno oszczędzać, ale cięcia nie powinny dotyczyć obronności oraz polityki rodzinnej.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *