Gowin o Ociepie: To czarny koń tych wyborów

Jarosław Gowin – prezes Polski Razem przyjechał we wtorek do Opola i kolejny raz wsparł lidera Razem dla Opola Marcina Ociepę, który z Arkadiuszem Wiśniewskim powalczy w II turze wyborów o fotel prezydenta miasta. Gowin podkreślał, że Ociepa jako najmłodszy z kandydatów przebojem wdarł się do II tury i także w niej uzyska zaskakujący rezultat.

– Gospodarka jest najważniejsza, miejsca pracy są najważniejsze. Bez perspektyw dla młodych ludzi, którzy tutaj będą mogli pracować, tutaj zakładać rodziny i tutaj zarabiać pieniądze, nigdy nie dźwigniemy tego miasta na miarę naszych marzeń i ambicji – mówi Marcin Ociepa, kandydat na prezydenta Opola. – Obniżymy stawki czynszu za wynajem lokali miejskich. Docelowo do 25 procent mniej niż ma to miejsce aktualnie. Nie chcemy pustych lokali i pustych witryn oraz biur, w sytuacji gdzie wielu młodych i przedsiębiorczych ludzi mogłoby tam realizować swoje ambicje – dodaje.

Ociepa kolejny raz podczas swojej kampanii wyborczej pojawił się u boku Jarosława Gowina. Warto przypomnieć, że lider Razem dla Opola startuje w wyborach prezydenckich z własnego komitetu, z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, a dodatkowo jest też członkiem Polski Razem – ugrupowania, które założył Gowin po odejściu z PiS. – Program pana Marcina jest spójny z programem Polski Razem. My także postulujemy obniżanie podatków i tworzenie przyjaznych warunków dla przedsiębiorców – zaznacza Gowin. – Tak jak mówiłem wcześniej, najmłodszy z kandydatów okazał się czarnym koniem i wszedł do drugiej tury. Przewiduję, że także w niej uzyska zaskakujący wynik. O wygranej w Opolu będzie decydował każdy głos – zapowiada prezes Polski Razem.

Lider RdO we wtorek poruszył też temat nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. – Zostały w niej zapisane 262 miliony euro dla województw na pobudzanie innowacyjności, na tworzenie nowych firm, szczególnie przez absolwentów wyższych uczelni. Opole musi o te środki walczyć. Stworzymy wspólnie z biznesem i uczelniami takie programy, które pozwolą te pieniądze wykorzystać i nadadzą nowy impuls rozwojowy Opolu – deklaruje Marcin Ociepa.

źródło: 24opole.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *