Gowin o pakiecie klimatycznym: to szaleństwo ekologiczne

– Wszyscy politycy w Polsce zdają sobie z tego sprawę, jakim zagrożeniem dla naszej gospodarki jest to szaleństwo ekologiczne – powiedział w programie „Dziś wieczorem” Jarosław Gowin (Polska Razem), mówiąc o pakiecie klimatycznym, który ma być zatwierdzony na październikowym szczycie UE.

„Twarde warunki brzegowe” dotyczące negocjacji nad pakietem energetyczno-klimatycznym UE przedstawiła premier Kopacz w trakcie rozmowy z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem 6 października.

Na 23-24 października zaplanowano w Brukseli szczyt UE, który ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w Unii Europejskiej po 2020 r. Komisja Europejska zaproponowała na początku roku cel redukcji do 2030 r. emisji CO2 o 40 proc.

Jarosław Gowin zaznaczył, że nowa premier jest w trudnym położeniu, w którym została postawiona przez swojego poprzednika. – Pamiętam, że na początku kadencji Donald Tusk kładł bardzo duży nacisk na tę sprawę. Nawet mogę powiedzieć, to chyba nie jest żadna tajemnica, iż Marcin Korolec został powołany na stanowisko ministra środowiska właśnie po to, żeby zablokować pakiet klimatyczny – powiedział lider Polski Razem.

– W ciągu ostatniego roku Donald Tusk stracił zainteresowanie tą sprawą. Wtedy nie rozumiałem o co chodzi. Teraz wiem, że przygotowując się do walki o stanowisko w UE (szefa Rady Europejskiej – przyp. red.) po prostu trochę odpuścił – stwierdził Jarosław Gowin.

Całość programu: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *